BUX 139545.35 0,17 %
OTP 45450 0,33 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Papíron is kirúgják a volt CBA-partner dolgozóit

Végre bejelentik a csoportos létszámleépítést a CBA áruházlánc volt partnerénél, a jó ideje csődben lévő Palóc Nagykereskedelmi Kft.-nél., így a dolgozók hozzájuthatnak hónapok óta elmaradó bérükhöz.

2017. május 30. kedd, 09:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő egy-két hétben bejelentik a csoportos létszámleépítést a felszámolás alatt álló Palóc Nagykereskedelmi Kft.-nél - írta a Világgazdaság. Ennek köszönhetően várhatóan július közepétől az állami Bérgarancia Alapból kifizetik a dolgozókat.

A jelenleg állásidőn lévő embereknek három-négy havi bérükkel tartozik a CBA korábbi franchise-partnere. A kifizetetlen keresetek teljes összege 200-300 millió forint. Ez csak a töredéke a vállalat mintegy ötmilliárd forintos hiányának. Ezzel pénzintézeteknek, beszállítóknak és magánszemélyeknek tartozik a cég.

Várakozások szerint a pékek, a zöldségesek, a tejtermékek vagy a húsáruk beszállítói járhatnak rosszul, ha a nagyhitelezők kártalanítása után nem marad pénz a követeléseik kifizetésére.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet