BUX 139191.54 -0,08 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább vágott az MNB - kevesebb betéttel is beéri

Szerdán megtartotta 2017. második negyedévének második három hónapos betéti tenderét az MNB.

2017. május 24. szerda, 13:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán megtartotta idei ötödik három hónapos betéti tenderét az MNB. A második negyedév második tenderén a jegybank 200 milliárd forint értékben hirdette meg az eszközt, amire a bankok 406 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatokat.

Az MNB a likviditási folyamatok alapján 175 milliárd forint értékben fogadott be betéteket három hónapos futamidőre, ami - figyelembe véve a 325 milliárd forintos lejáratot - azt eredményezte, hogy a három hónapos betéti eszköz állománya 725 milliárd forintról 575 milliárd forintra apadt.

A monetáris tanács (MT) 2017. márciusi ülésén 500 milliárd forintban korlátozta a három hónapos betét 2017. második negyedév végén fennálló állományát. A tanács a korlát mértékéről negyedévente határoz, legközelebb 2017 júniusában dönt a harmadik negyedév végi szintről - olvasható a közleményben.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet