BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliókat pocsékolhatnak el a magyar dolgozók

Május végéig kell elkölteni a Szép-kártyákra tavalyelőtt befolyt összeget. Különben pocsékba megy.

2017. május 11. csütörtök, 08:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alig több mint két hét maradt arra, hogy a Szép-kártyákra 2015-ben feltöltött összeget elköltsék az érintettek. A Szép-kártyás szabályok szerint ugyanis az adott évben a kártyára befizetett pénzt a következő év május 31-ig kell elkölteni. Tehát a 2015-ben befolyt összeget idén március végéig, a 2016-os pénzeket pedig 2018 május végéig kell elkölteni.

Április végén több mint 3 milliárd forintra rúgott ez az állomány, ami azóta csökkenhetett, mindenesetre érdemes megnézni a kártyaegyenleget. A figyelmetlenség miatt százmilliós-milliárdos összeg mehet a kukába, legalábbis két éve 910 milliót, tavaly 1 milliárd forint maradt elköltetlenül.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet