A Frankfurter Allgemeine Zeitung kommentátora, Stephan Löwenstein A példakép Oroszország című írásában kiemelte: jó egy hónapja szinte hetente tartanak tüntetéseket Budapesten, \"figyelemre méltó módon mindig más csoportosulások felhívására\". A demonstrációk témái között van a civil szervezetekkel szembeni kormányzati fellépés, a CEU ügye, vagy éppen Orbán Viktor kormányfő \"állítólagos közeledése\" Vlagyimir Putyin orosz elnökhöz - írja az MTI.
A \"Putyin-téma azért alkalmas az Orbánnal szembeni kritikára, mert össze lehet kötni különböző támadási pontokat\" - tette hozzá a FAZ szerzője, kifejtve, hogy a bírálatok szerint a kormányfő a civil szervezetekkel és Soros Györggyel szemben megfogalmazott kritikájával \"Putyin felé orientálódik\", miközben a lakosságban egyre erősebb a \"rossz érzés\" Oroszországgal kapcsolatban. (Megkövült arcok és hüledezés Orbán beszéde után - külföldi visszhang.)
