BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kövér László nem \"hálózná be\" Szabó Tímeát

Az Országgyűlési Őrség az elfogó hálót nem arra áhítozó képviselők behálózására, hanem - szükség esetén - kizárólag az Országház biztonságát esetlegesen veszélyeztető, engedély nélkül repülő drónok befogására fogja használni - tolmácsolta az Országgyűlés Hivatala Kövér László, házelnök álláspontját csütörtökön az MTI-nek.

2017. április 20. csütörtök, 16:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országgyűlés elnöke Szabó Tímea, a Párbeszéd színeiben politizáló független országgyűlési képviselő szerdán, a Facebook oldalán közzétett bejegyzésére reagált. Ebben az ellenzéki politikus többek között arról írt, hogy Kövér László, házelnök most gránátvetőket, \"elfogó hálót\" és könnygázgránátot telepít a Házba.

A közleményben a politikus úgy fogalmaz, hogy

\"Szabó Tímea hiába reménykedik\". Az őrség az elfogó hálót nem arra áhítozó képviselők behálózására, hanem - szükség esetén - kizárólag az Országház biztonságát esetlegesen veszélyeztető, engedély nélkül repülő drónok befogására fogja használni

A Belügyminisztérium irányítása alá tartozó rendvédelmi szerveknél rendszeresített védelmi eszközöknek az Országgyűlési Őrség által tervezett beszerzési lehetősége kifejezetten a képviselők biztonságát, az Országgyűlés működésének zavartalanságát szolgálja. Az Országgyűlés Hivatala azt is megerősítette, hogy a gránátvetők az elfogó hálók kilövéséhez szükségesek.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet