BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Évek óta dédelgetett vágyát váltotta valóra Kövér László

Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá kedden Varsóban Kövér László, az Országgyűlés elnöke Marek Kuchcinskival, a szejm (alsóház) és Stanislaw Karczewskival, a szenátus (felsőház) elnökével.

2017. április 18. kedd, 14:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megállapodás azt a közös szándékot fejezi ki, hogy a lengyel és a magyar parlamentközi együttműködést \"ilyen szoros módon, ahogy ezt eddig is tettük, a jövőben is fenn tudjuk tartani\" - hangsúlyozta Kövér László a megállapodás aláírását megelőző beszédében, megjegyezve: több év óta dédelgette a stratégiai partnerség gondolatát - írta az MTI.

Stanislaw Karczewski kiemelte, hogy a dokumentum egy újabb lépést jelent a lengyel-magyar együttműködés szorosabbá tétele felé. Azt a célt szolgálja, hogy Lengyelország és Magyarország erősödjenek, erősödjön a közép-európai térség, az Európai Unió - hangsúlyozta.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet