BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét munkába álltak a magyar jégtörők

A magyar jégtörők folytatják a munkát a szerb-horvát Duna-szakaszon és Belgrádnál - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szombaton az MTI-vel.

2017. január 28. szombat, 11:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar jégtörők folytatják a munkát a szerb-horvát Duna-szakaszon és Belgrádnál - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szombaton az MTI-vel. Az Országos Műszaki Irányító Törzs közleménye szerint két jégtörő (a VI. és a XI.) Dálya térségében a megnyitott jégtorlaszban biztosítja a jég torlódásmentes levezetését a csatorna fenntartásával, szükség szerinti szélesítésével.

A hajók kijelölt állomáshelye Vukovár. A Jégtörő VII. és a Széchenyi nevű hajó a Vukovár alatti Duna szakaszon tevékenykedik a szerb-magyar szerződés értelmében. A hajópár Belgrád térségében áttört egy 2 kilométeres szakaszon kialakult torlaszt, a munkát tovább folytatják a zimonyi híd felett. Szombaton alvízi oldalról bontják a torlaszt, terelik és aprítják a bontott jeget. A hajók kijelölt állomáshelye Belgrád.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet