BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos adatot közöl ma az NGM

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) ma közli az államháztartás első 11 havi helyzetéről szóló részletes adatokat.

2016. december 21. szerda, 07:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az NGM előzetes számai szerint az államháztartás központi alrendszere novemberben 2 milliárd forintos többlettel zárt, a tizenegy havi szufficit 59,3 milliárd forintra emelkedett.

Az államháztartás november végi, önkormányzatok nélkül elért szufficitje a központi költségvetés 10,9 milliárd forintos, a társadalombiztosítási alapok 8,9 milliárd forintos hiányából, valamint az elkülönített állami pénzalapok 79,1 milliárd forintos többletéből adódott.

Tavaly az államháztartás központi alrendszerének első tizenegy havi hiánya 970,7 milliárd forint volt, 2015 novemberében 154,5 milliárd forintos hiánnyal zárt az államháztartás. Az államháztartás egyenlegét 2015 első tizenegy hónapjában a központi költségvetés 1038,5 milliárd forintos deficitje és a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainak 45,8 milliárd forintos, illetve az elkülönített állami pénzalapok 22,0 milliárd forintos többlete adta.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet