BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghátrálnak a kórházak - feltétel nélkül kifizetik a beszállítókat

Előremutató egyeztetést folytatott az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ) és az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK), ennek eredményeként megindult a beszállítók és a kórházak számára egyaránt megnyugtató adósságrendezési eljárás kialakítása - közölte az ETOSZ szerdán.

2016. december 14. szerda, 14:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Korábban az egyesület sérelmezte, hogy a kórházak - szerintük jogellenesen - feltételekhez kötik a konszolidáció által érintett számlák kifizetését, és ezért ÁEEK főigazgatójához fordultak.

A szervezet szerdai közleményében azt írta, a fenntartó \"gyorsan és konstruktívan reagált az ETOSZ felvetéseire, ami így lehetővé teszi úgy a kórházak, mint a beszállítók számára a kölcsönösen megnyugtató gyakorlat alkalmazását\". Az is egyértelművé vált, hogy a kormány által adósságrendezésre biztosított forrásokat minden tekintetben a kormányrendeletben foglaltak szerint kell és lehet felhasználni - tette hozzá az egyesület.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet