BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: egy győztes csapathoz tartozunk

Orbán Viktor miniszterelnök szerint Magyarország ma már \"egy győztes csapathoz tartozik\", mert míg korábban megbélyegzett, kiszorított ország volt, addig mára a magyar politika \"a győztesek politikája lett\".

2016. december 1. csütörtök, 10:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányfő csütörtökön a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) XV. plenáris ülésén, Budapesten, a Várkert Bazárban értékelte kormánya munkáját. Úgy fogalmazott, hogy ma már szerte a világban egyre könnyebb kiállni Magyarország mellett, pedig az elmúlt években ez egyáltalán nem volt könnyű.

Orbán Viktor köszönetet mondott a határon túli magyarok vezetőinek, hogy az elmúlt években \"az ellenszél ellenére\" is \"bátran és tiszta szívvel\" kiálltak az anyaország kormányának politikája mellett.

A kormányfő szerint az elmúlt hat év legnagyobb sikere a nemzetegyesítés, amit a külhoni magyarsággal közösen valósítottak meg. Orbán Viktor úgy fogalmazott: 100 évvel a trianoni diktátum után a magyar nemzet egyes részei egymásra találtak, és a magyar-magyar együttműködés napi gyakorlattá vált.

A résztvevők előtt beszámolt arról, hogy eddig 810 ezren tettek állampolgársági esküt és a diaszpórában 100 ezer állampolgársági megállapítás történt. A kishitűségre semmi ok - értékelt.

A miniszterelnök beszélt arról is, hogy a kisebbségi jogok biztosítása terén a térség országainak unióhoz való csatlakozása csak szerény mértékben váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Kitért arra is, hogy Magyarország külpolitikai elszigeteltsége nem következett be, bár sokan dolgoztak rajta az elmúlt időszakban.

A kormányfő szerint szellemi zűrzavar uralkodik a nyugati világban, amit jól mutat a Fidel Castro volt kubai vezető halála utáni \"abszurd helyzet\" is. Castrót \"mentegetik\", \"a valóságot elhazudják\", és a \"68-as álmodozók közül kikerült\" balliberális elit tagjai még mindig nem értik, milyen volt \"a szocialista és a kommunista rögvalóság\" Európában vagy Kubában - fogalmazott Orbán Viktor. Még nagyobb baj szerinte, hogy ennek az elitnek egy része hisz is abban az \"álomvilágban\", amit a szocializmushoz és a kommunizmushoz kötött. Ez az oka annak - folytatta -, hogy Brüsszelben sokan a mai napig nem értették meg a Brexitet és Donald Trump győzelmét az amerikai elnökválasztáson. Pedig ezek azt mutatják, hogy a valóság győzött az ideológiák felett - értékelt a miniszterelnök, hozzátéve: nem nehéz megtalálni a párhuzamot ezen események és a 2010-es magyar változások között - vélekedett Orbán.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet