BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szokott metrózni? Akkor kattintson!

December 3-tól várhatóan három hónapon át nem használhatják az utasok a 2-es metró Kossuth Lajos téri állomását - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

2016. november 19. szombat, 10:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közlemény szerint a korlátozásra a MTESZ-székház bontása miatt van szükség. A kimaradó metróállomás elérését a Deák Ferenc tér és a Kossuth Lajos tér között közlekedő M2A jelzésű metrópótló autóbusz segíti majd.

Az egykori MTESZ-székház (Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége) bontási munkálatai szeptemberben kezdődtek és nagyjából hat hónapig tartanak. Az Országgyűlés Hivatala tavaly szeptemberben hirdetett nemzetközi építészeti ötletpályázatot a Kossuth Lajos tér egyetlen, a tér arculatába nem illő épülete, a metróállomás feletti irodaház új homlokzati kialakítására.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet