BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jóval több pénzt adnak az anyatejért

Több pénz jár a jövő héttől a gyűjtőállomásokon leadott anyatejért - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma szombaton az MTI-vel.

2016. október 15. szombat, 10:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárca szerint fontos, hogy minél több csecsemő részesülhessen anyatejes táplálásban, ezért a kormány másfélszeresére emelte a leadott anyatejért kapott juttatás mértékét.

Jövő héttől az eddigi 1800 forint helyett literenként 2700 forint jár azoknak az édesanyáknak, akik anyatejgyűjtő állomáson adják le az anyatejet. Az ezért kapott juttatás adómentes jövedelem, a rászorulók pedig a szükséges anyatejhez ingyen juthatnak hozzá.

Magyarország az OECD-országok közül élen jár a négy-hat hónapos csecsemők anyatejes táplálásában, de ma még csak minden második gyermeknek adódik lehetősége arra, hogy féléves koráig anyatejjel táplálják - tartalmazza a szaktárca közleménye.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet