Az uniós parlament szociáldemokrata elnöke strasbourgi sajtótájékoztatóján úgy vélekedett, hogy \"a magyarok túlnyomó többsége végül is a kormány ezen kísérlete ellen szavazott azzal, hogy távol maradt a népszavazástól\". Hálásak vagyunk nekik - mondta Martin Schulz az Európai Parlament hétfői plenáris ülésének szünetében.
Újságírói kérdésre válaszolva a német politikus elmondta, szerinte jó esély van a párbeszédre azokkal az országokkal, amelyek elutasítják a menedékkérők Európai Unión belüli áthelyezését.
Schulz egyébként a Berliner Morgenpost című német lapnak ugyanebben a témában azt mondta: a magyar kormánynak a kudarcba fulladt népszavazás után építő jellegű együttműködést kellene kezdenie az Európai Unió előtt álló kihívások leküzdése érdekében.
A német szociáldemokrata politikus a lap hírportálján idézett nyilatkozatában kiemelte, hogy az érvénytelen referendum után \"Magyarországnak konstruktívan együtt kellene működnie abban, hogy ésszerű és tartós megoldásokat találjunk Európa nagy kihívásaira\".
Mint mondta, a népszavazásnak az az üzenete, hogy \"a politikának nem szabad álvitákat folytatnia, hanem segítenie kell az emberek gondjainak megoldásában\".
Hozzátette: elbukott a menekültpolitika belpolitikai felhasználására irányuló kísérlet, és \"a magyar népnek köszönhetően elhárult az Európát fenyegető kár\", amelynek keletkezésébe \"a kormány tudatosan beletörődött volna\".
