BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartóan nyereséges az MNB

Az MNB 51,7 milliárd forint nyereséget képzett az idei első fél évben - adta hírül a jegybank.

2016. szeptember 30. péntek, 14:58

Fotó: Napi.hu / Jaksa Vivien
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bejelentés szerint a kedvező eredmény döntően az alapkamat-csökkentési ciklusnak és a jegybank önfinanszírozási programja nyomán a kamatkiadások mérséklődésének köszönhető.

A jegybank tavaly 94,5 milliárd forint nyereséget ért el, mivel az alapkamat csökkenésének és az MNB programjainak - forintosítás és önfinanszírozás - hatására javult a kamateredmény és a pénzügyi műveletek eredménye. A jegybank a 2015-ös eredménye után 50 milliárd forint osztalékot fizetett be a költségvetésbe.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet