BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a kötelező szülőtartás - elkészült a javaslat

A kormány elfogadta a szülőtartás részleteit szabályozó törvénytervezetet és döntöttek a Magyar Honvédség tíz éves fejlesztéséről.

2016. szeptember 1. csütörtök, 14:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány stratégiai kabinetje megtárgyalta 10 éves honvédségi programját, eszerint több pénz jut honvédelemre majd 2018 után, további részletekről nem beszélt Lázár János miniszter csütörtöki kormányinfón. Jelenleg a magyar GDP 0,8 százalékát (mintegy 300 milliárd forintot) fordít a magyar állam honvédelmi kiadásokra évek óta - ez több évtizedes mélypont. A NATO elvárásai szerint a GDP két százalékából lehetne fenntartani a védelmi képességeket - ez évi 700-750 milliárd forintot jelentene.

Jön a szülőtartás - az Alaptörvényben már ezt lefektette a kormány -, most elfogadta az ezt szabályozó törvényjavaslatot a stratégiai kabinet. A kormányinfón az nem derült ki, hogy mi van a törvényben.

A kormányülésen Orbán Viktor \"egy áttekintést\" kért a tanévkezdésről. Lázár elmondta, hogy a munkaadói szervezetek és a szakszervezetek között \"teljes a konszenzus\", hogy a magyar szakképzés nem felel meg a munkaerőpiaci igényeknek - ezért is alakult ki munkaerőhiány a magyar gazdaságban. (Lázár az alacsony bérekről most megfeledkezett, csakúgy az emiatt bekövetkezett kivándorlásról, amely jelentős részben a szakképzett munkaerőt érintette.)

A kormány által most bevezetett szakgimnáziumi rendszer ennek az elvárásnak próbál megfelelni. A miniszter szerint az átalakítást két éves szakmai/társadalmi vita előzte meg, ezért jelenhettek meg csak az augusztus 31-i Magyar Közlönyökben a szakgimnáziumok kerettantervei. Lázár szerint egy éves halasztás a gazdaságban okozott volna súlyosabb problémákat.

Lázár azt mondta, a kormány olyan szakképzést akar kialakítani, ami piacképes tudást ad. Ezért zajlik az átalakítás, \"szó nincs arról, hogy egy kiválóan működő rendszert akar a kormány átalakítani\", mondta.

Volt szó népszavazásról, migrációról és a határhelyzetről. Lázár újfent a népszavazáson való részvétel mellett kampányolt, újra elmondta, szerinte a bojkottra fölszólító politikusok \"gyávák\". A kormány folytatja \"tájékoztató\" kampányát, ebben a kormány tagjai is részt vesznek - mondta a miniszter.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet