BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyarok kétharmada ma is belépne az EU-ba

Egy friss közvéleménykutatás szerint tíz megkérdezettből héten azt gondolják, hogy Magyarország EU-tagságának első évtizede előnyös volt. Kétharmaduk újra belépne az EU-ba.

2016. július 9. szombat, 14:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Publicus Intézet a Vasárnapi Hírek megbízásából, július 1. és 6. között, 1000 fő megkérdezésével készített reprezentatív közvélemény-kutatásban vizsgálta a választók Európai Unió, és intézményei nyilvánosságbeli megítélését. Tíz megkérdezettből héten (70 százalék) azt gondolják, hogy az EU tagságunk első évtizede előnyös volt számunkra. Minden vizsgált társadalmi csoport hasonlóan gondolkodik ebben a kérdésben. Ez 13 százalékpontos növekedés az egy évvel ezelőtti kutatásunkban mértekhez képest - írta közleményében a Publicus.

A megkérdezettek majd\' kétharmada szerint tagságunkból nyújtotta lehetőségeket inkább ki tudtuk használni. Ezt egy évvel ezelőtt 7 százalékpontnyival kevesebben gondolták még így.

A választók egyértelmű többsége, kétharmada egy most esetlegesen tartandó népszavazáson újra belépne az EU-ba. A biztos szavazók körében ez háromnegyedes támogatottságot jelent. Ez az arány szintén 7 százalékponttal növekedett az egy évvel ezelőttihez képest.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet