BUX 139328.61 0,02 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrupt hivatalnokot fogtak - százezerért már adatot lopott

Hivatali vesztegetés bűntettével vádolja a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség az egyik megyei járási hivatal osztályvezetőjét, aki pénzért cserébe adatokat szolgáltatott ki a földhivatali nyilvántartásból - tájékoztatta a főügyészség vezetője hétfőn az MTI-t.

2016. június 27. hétfő, 09:11

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zsíros Zsolt közleményében azt írta, a Nemzeti Védelmi Szolgálat 2016 áprilisában megbízhatósági vizsgálatot folytatott az osztályvezetővel szemben. A magát ügyfélnek kiadó tárgyalótiszt abban kérte a segítségét, hogy szerezze meg egy magánszemély ingatlanjainak az adatait a földhivatali nyilvántartásból. A tiszt anyagi ellenszolgáltatást is kilátásba helyezett, de a vádlott azt kérte, hogy a későbbiekben ő írhassa meg az ingatlanokra vonatkozó adásvételi szerződést, mivel ügyvédi irodát fog nyitni.

Az osztályvezető a hivatali szobájában fogadta az \"ügyfelét\", akinek átadta az adatokat, majd az ezért kapott százezer forintot a nadrágjába tette.

Az ügyész hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt emelt vádat az ügyben.
Zsíros Zsolt megjegyezte, az ügyész börtönbüntetés kiszabására tett indítványt a bíróságnak, és azt is kérte, hogy a vádlottat tiltsák el a közügyektől, valamint a jogi végzettséghez kötött foglalkozás gyakorlásától.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet