BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassul a magyar ipar - Lehet aggódni?

Idén februárban 6,3 százalékkal bővült az ipari termelés , munkanaphatással megtisztítva a növekedés 1,8 százalék volt. Az elemzők szerint egyelőre nem kell aggódni.

2016. április 6. szerda, 12:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ipari termelés havi összevetésben negyedik hónapja csökken, így egyelőre nem teljesült az a várakozás, hogy az előző hónapok gyenge teljesítménye átmeneti volt - kommentált Suppan Gergely, a Takarékbank Zrt. elemzője.

A kilátások, az ipari bizalom és a rendelésállományok azonban továbbra is biztatóak, ezért a következő hónapokban jelentősebb élénkülésre számít, amit a beszerzési menedzser index alakulása is alátámaszt. Az ipari termelést az élénkülő belső kereslet mellett az európai autóeladások felfutása, valamint egyes ágazatokban a kapacitások felfutása is húzhatja, így idén 5 százalék körüli mértékben emelkedhet az ipari termelés.

A tisztított mutatót alapján jelentősebb lassulás látható az ipari teljesítményben. Miközben tavaly a munkanaphatástól tisztított mutatók 6-9 százalék közötti növekedésről tanúskodtak az év első hónapjaiban, idén ennél jóval alacsonyabb, 2 körüli értéket láthattunk - mondta Barczel Vivien, az Erste Bank Zrt. makrogazdasági elemzője.

A szakember szerint a lassulás nem feltétlenül csak egy egyszeri tényező, ugyanis a tavalyi magas bázisnak köszönhetően lehetett számítani arra, hogy idén visszafogottabb teljesítményt mutat az ipar. Várakozásai szerint 2016-ban 3-4 százalék között alakulhat a termelés bővülése, melyben továbbra is az autóipari kibocsátás lehet meghatározó hasonlóan a korábbi évekhez.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet