BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hét százalékkal nőtt az ipari termelés 2015-ben

Tavaly decemberben az ipari termelés volumene 9,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, 2015-ben a termelés 7,5 százalékkal volt magasabb, mint 2014-ben - közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.

2016. február 5. péntek, 09:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Decemberben a munkanaphatástól megtisztított index 6,9 százalékos növekedést mutatott. Az előző hónaphoz viszonyítva 0,7 százalékkal csökkent az ipar kibocsátása a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított adatok szerint.

A munkanaphatással kiigazított éves növekedés 7,2 százalék volt tavaly.

Schindele Miklós, a KSH főosztályvezető-helyettese az adatok ismertetésekor elmondta: az ipari termelés tavaly lépte túl a válság előtti szintet.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet