BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csapdába sétálhatnak a volt devizahitelesek?

A devizahitelek átváltásán keletkezett 300 milliárdos jegybanki nyereséggel, illetve az egyéb rejtett tartalékokkal nagyívű reformokat lehetne végrehajtani - nyilatkozta a Figyelőnek Surányi György egykori jegybankelnök.

2015. december 17. csütörtök, 08:57

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egészségügyet, az oktatást, a szociális szférát nevezte meg olyan területként, ahol szükség volna beavatkozásra. Az ismert közgazdász szerint három-öt éves bérfelzárkóztatási programot lehetne finanszírozni e forrásokból.

A nyugdíjrendszerben az utóbbi időben történt beavatkozások - nők 40 év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulásának lehetősége, járulékplafon eltörlése, a jókora reálnövekményt tartalmazó nyugdíjemelések, a külföldre távozottak hiányzó befizetései - 15 éven belül finanszírozhatatlanná teszik a nyugdíjrendszert - véli a közgazdász.

Surányi György arról is beszélt az interjúban, hogy az árfolyamkockázat után a kamatkockázat fenyegeti a magyar pénzügyi rendszert, a forintosítás során ugyanis a változó kamatok kerültek előtérbe, ez pedig visszaüthet, ha a normál pályára visszaálló európai gazdaságban emelkedni kezdenek a jegybanki kamatok. Komoly kockázat épül föl a rendszerben, ezt nem lehet kizárni - mondta a volt jegybankelnök a Figyelőnek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet