BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betonkeverőben készítették a gyrost egy üzemben

Betonkeverőben készítették a gyrost egy illegális Pest megyei üzemben, ahol több mint huszonkét tonna terméket foglaltak le - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). (Képünk illusztráció.)

2015. december 16. szerda, 12:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nagykereskedés mögötti épületben egy engedély nélkül működő üzemben fedezték az ellenőrök, hogy betonkeverőben készül a gyros, nagy mennyiségben. Az ott dolgozók az ellenőrzés megkezdésekor elmenekültek a helyszínről. A fellelt dokumentumok alapján számos fővárosi gyorsétteremhez szállítottak az üzemből.

A húsnagykereskedést december elején ellenőrizte a Nébih kiemelt ügyek igazgatósága a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Pest megyei adóigazgatóságának megkeresésére. A szakemberek több jelöletlen és nem nyomon követhető terméket találtak, emellett megállapították, hogy az üzemben nem vezettek dokumentációt a bontásról, darabolásról.

A Nébih oldala szerint az eset a Neset Ertas Kft. telephelyén, Pomázon történt, ismeretlen előállítóval.

A jelöletlen baromfitermékek Lengyelországból érkeztek ekáer-szám (elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer) nélkül, míg a lefoglalt marhahúsoknak a nyomon követése nem volt megfelelő.

A Nébih valamennyi helyiséget hatósági zár alá helyezte, és elrendelte huszonkét tonna baromfi-, pulyka- és marhahús, joghurt és fűszer megsemmisítését. Az ügyben milliós nagyságrendű bírság várható - olvasható a közleményben.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet