BUX 139314.19 0,01 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok orosz és osztrák tűnt el a hotelekből

Tovább nőtt a vendégéjszakák száma szeptemberben, mind a külföldi, mind pedig a belföldi turisták több időt töltöttek a szálláshelyeken.

2015. november 11. szerda, 09:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedelmi szálláshelyek vendégéjszakákban mért vendégforgalma összességében 6,7 százalékkal bővült szeptemberben. A külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 7,3, a belföldi vendégeké 5,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi szinthez képest - adta hírül a KSH.

A szeptemberi vendégforgalom nagysága alapján a legjelentősebb küldő országok többségéből nőtt a kereslet. A legtöbb turistát küldő Németországból 2, az Egyesült Államokból 18, Csehországból 19, az Egyesült Királyságból 12 százalékkal több, viszont Ausztriából 11, Oroszországból 21 százalékkal kevesebb vendégéjszakát vettek igénybe.

A szálláshelyek - folyó áron számolt - bruttó árbevétele 14 százalékkal emelkedett. A szállodák szobakihasználtsága 4,4 százalékponttal, 61 százalékra emelkedett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet