BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön az új 20 ezer forintos bankjegy

Megújított 20 ezer forintos címletű bankjegyet bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szeptember 25-én - derül ki a jegybank elnökének a Magyar Közlönyben csütörtökön közzétett rendeletéből.

2015. szeptember 24. csütörtök, 21:35

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankjegy mérete nem változik és az előoldali képen továbbra is Deák Ferenc portréja látható, a színe azonban eltér az eddigiektől. A bankjegy előoldala többszínű, az oldal széléig kifutó alapnyomattal és háromszínű képnyomattal készült, amelynek összhatása kékeszöld. Az íriszszerű alapnyomat a bal oldalon található vízjelmező körül, valamint a jobb oldalon narancs, a szövegtükör körül pedig kékeszöld színhatású.

A papír anyagában a bankjegy rövidebb oldalával párhuzamosan futó biztonsági szál található, amelyen az \"MNB\" felirat és a \"20 000\" olvasható.

A szövegtükörben, egymás alatti vízszintes sorokban a \"20 000\" értékjelzés, a \"HÚSZEZER FORINT\" felirat, a \"BUDAPEST 2015\" felirat, a bankjegyhamisításért való büntetőjogi felelősségre vonatkozó záradék, valamint a \"MAGYAR NEMZETI BANK\" felirat olvasható.

Az első húszezrest az MNB 2001-ben bocsátotta ki, amelyet 2009 április 15-től váltotta fel az új, biztonsági elemmel is ellátott bankjegy.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet