BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Novemberben bezár a következő kórház

November elsejétől megszűnik az aktív ellátás az újpesti kórházban – ezt hétfőn kora délután zártkörű „állománygyűlésen” már tényként jelentették be a dolgozóknak - írta a nol.hu.

2015. augusztus 25. kedd, 19:59

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Négy kórházi osztály - a belgyógyászat, a kardiológia, a sebészet és az ötágyas intenzív - átköltöztetésére készülnek Újpesten. Azonban míg itt ez a négy osztály most 160 ágyon gyógyít, az új helyre ennél lényegesen szűkebb kapacitás, 65 ágy kerül át - rta a Népszabadság Online.

A fórumon elhangzott, hogy az érintett osztályok valamennyi dolgozóját átveszi a Honvédkórház. A kórházi gyűlésen osztogatott szóróanyag szerint mindenkit változatlan fizetéssel, jogfolytonos munkaviszonnyal foglalkoztatnak tovább, a katonai kórház béren kívüli juttatásai átlagosan mintegy 40 százalékkal javíthatják az érintettek havi jövedelmét.

Elhangzott az is, hogy kórház azért marad. Csak az aktív ellátást egy 400 ágyas krónikus és rehabilitációs intézmény váltja fel. Az intézmény vezetői még tárgyalnak a kórházfenntartó hivatallal, hogy egy erős járóbeteg-ellátó részt is működtethetne a Károlyi a jövőben - írta a portál.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet