BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilőtt a magyar ipar - vagy mégsem

Az ipari termelés volumene 11,0 százalékkal haladta meg júniusban az egy évvel korábbit, a munkanaphatástól megtisztított index 6,0 százalékkal emelkedett - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.

2015. augusztus 7. péntek, 09:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előző hónaphoz viszonyítva a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás júniusban 1,1 százalékkal nőtt. A kiigazítatlan adat tavaly július óta a legmagasabb éves növekedést mutatja, és különösen nagy megugrást jelez a májusi 1,5 százalékos ütemet követően.

Az első fél évben az ipari kibocsátás 7,3 százalékkal szárnyalta túl az előző év azonos időszakit. Schindele Miklós, a KSH főosztályvezető-helyettese az adatok ismertetésekor elmondta: a tendenciák nem változtak a korábbi hónapokhoz képest, továbbra is a járműgyártás, az autóipari export a fő húzóerő.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet