BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb város jelentkezett be a 2024-es nyári olimpiára

A Kanadai Olimpiai Bizottság elnöke, Marcel Aubut bejelentette, hogy Toronto pályázik a 2024-es nyári olimpia rendezésére.

2015. július 26. vasárnap, 20:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A sportvezető szerint a vasárnap befejeződő Pánamerikai Játékokat ugródeszkának használta Toronto, ahol a mostani eseményre olyan uszodát és velodromot építettek, amelyek ötkarikás játékok rendezésére is alkalmasak.

A kanadai város eddig kétszer kandidált, az 1996-os játékokért vívott küzdelemben Atlantával, míg a 2008-asért Pekinggel szemben maradt alul.

Toronto mellett eddig Budapest, Róma, Boston, Hamburg és Párizs jelezte, hogy versenybe száll a rendezés jogáért. A jelentkezési határidő szeptember 15. A NOB 2017 szeptemberében, Limában dönt a házigazdáról.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet