BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb veszélyjelzést adott ki a meteorológiai szolgálat

A vasárnap érkezett hidegfront nyomán némileg enyhült a levegő, de hétfőn is országszerte hőség várható. Néhány északi megyében másodfokú, az ország nagy részén és a fővárosban továbbra is harmadfokú figyelmeztetés van érvényben.

2015. július 20. hétfő, 08:06

Fotó: Economx / -
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az országos tisztifőorvos péntektől hétfő délután 4 óráig rendelt el hőségriadót. Az Országos Meteorológiai Szolgálat a hétfő hajnali, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: reggel és a délelőtt első felében az északi országrészben elszórtan további zivatarok alakulhatnak ki, amelyekhez néhol heves (80-90 kilométer/óra körüli) szélroham és jégeső is társulhat.

Délután az északkeleti megyékben és az Alpokalján ismét előfordulhat helyenként zivatar, hasonló kísérőjelenségekkel.

Hétfőn az ország északkeleti és északnyugati részén 25-27, másutt 27-29 Celsius-fok között alakul a napi középhőmérséklet.

Az előrejelzés szerint a maximum hőmérséklet délután 31-36 fok között alakul, késő este 26-31 fokig hűl le a levegő.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet