BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Éves szinten 5,8 százalékkal nőtt az ipari termelés

Az ipari termelés volumene 2015 februárjában 5,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg havi összehasonlításban 0,3 százalékkal csökkent - jelentette a KSH.

2015. április 8. szerda, 09:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlan indexszel. A termelés az év első két hónapjában 5,6 százalékkal magasabb volt, mint az előző év azonos időszakában. Az előző hónaphoz viszonyítva a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás februárban 0,3 százalékkal csökkent.

Schindele Miklós, a KSH főosztályvezető-helyettese a februári első becslési adatok ismertetésekor elmondta, hogy januárhoz hasonlóan továbbra is a járműgyártás húzta a termelést, sőt ezen a területen az előző havinál erősebb növekedés volt februárban. Hozzátette ugyanakkor, hogy a kőolaj-feldolgozásban jelentős termeléscsökkenést regisztráltak, tekintettel arra, hogy a korábbi hónapokban nagy készletfelhalmozás volt, és most ezen készletekből értékesítettek.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet