BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fertőzött magyar húst szállítottak Ukrajnába

Ukrajnába 178 tonna fertőzött csirkehús került Magyarországról - közölte az ukrán főügyészség. Az ügyről a magyar szaktárcának nincs semmilyen hivatalos információja.

2015. március 20. péntek, 17:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországról 178 tonna szalmonellával és liszteriával fertőzött csirkehús került az ukrán piacra - hozta nyilvánosságra az ukrán főügyészség, amely büntetőeljárást indított az ügyben. A kijevi főügyészség sajtószolgálatának pénteken megjelent közlése szerint bejelentés alapján kezdtek vizsgálatot, az ügy jelenleg még nyomozati szakaszban van.

Az ukrán sajtóban megjelentek szerint egyelőre annyit hoztak nyilvánosságra, hogy egy magáncég olyan Magyarországon előállított darabolt csirkét dobott piacra Ukrajnában, amelyben kimutatták az említett kórokozók jelenlétét. Az ügyészség egyelőre nem fedte fel sem a beszállító, sem az előállító vállalat nevét.

A közlés szerint az importőr vállalat felelős vezetői ellen veszélyes termék forgalomba hozatala és hamisítás vádjában indítottak eljárást.

Bognár Lajos országos főállatorvos, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára az MTI megkeresésére elmondta: az említett ügyről a magyar szaktárcának nincs semmilyen hivatalos információja. A szóban forgó üggyel kapcsolatban a magyar állategészségügyi hatósághoz hivatalos megkeresés nem érkezett.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet