BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

5,3 százalékkal nőtt az ipari termelés

Az ipari termelés volumene januárban 5,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, az előző hónaphoz képest pedig 4,3 százalékkal nőtt a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított adatok szerint - közölte első becslését pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2015. március 6. péntek, 09:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kiigazított adatok szerint jelentősen gyorsult a növekedés havi összehasonlításban: decemberben még 1,6 százalékkal volt kisebb a termelés a novemberinél, ezt követte a januári, 4,3 százalékos növekedés.

A munkanaphatástól megtisztított index alapján éves összevetésben is gyorsult az ipar növekedése: 7,7 százalékos volt a tavaly decemberi 4,7 százalékos emelkedés után.

Schindele Miklós, a KSH főosztályvezető-helyettese az adatok ismertetésekor elmondta, hogy a járműgyártás mellett az energiaszektorban, és a vegyiparban is a szokásosnál nagyobb növekedés lehetett az év első hónapjában.

A KSH március 12-én teszi közzé a januári ipari termelésre vonatkozó második becslését.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet