BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többet veszünk az olcsóbb üzemanyagokból

Üzemanyag-piaci élénkülést hozott Magyarországon a benzin és a dízel árának folyamatos esése - írta hétfői számában a Világgazdaság.

2014. december 15. hétfő, 08:55

Fotó: Kapott_NEM_jelenik_meg_FE-n / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap a Magyar Ásványolaj Szövetség adataira hivatkozva azt írta: az év első tizenegy hónapjában a benzineladások három, a gázolajeladások nyolc százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához képest.

Wilde György, a szövetség főtitkára a két termék keresletének különbségét azzal magyarázta a Világgazdaságnak, hogy a többségében benzint használó személyautósok kivárnak.

A lap közlése szerint a prémium benzin forgalma 18, a gázolajé 24 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakával összevetve.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet