BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot fékezett a magyar ipar

Októberben 1,7 százalékkal nőtt az ipari termelés éves összehasonlításban a szeptemberi 7,6 százalékos bővülés után, a munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlan adattal - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az előzetes adatokat.

2014. december 5. péntek, 09:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptemberhez képest 2,6 százalékkal esett vissza az ipari termelés a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok szerint, az év első tíz hónapjában 7,8 százalékkal volt magasabb mint 2013 azonos időszakában.

Schindele Miklós, a KSH főosztályvezető-helyettese az adatok ismertetésekor elmondta, hogy augusztustól lényegesen mérséklődött a járműgyártás dinamikája, de az egyéb feldolgozóipari ágazatok - elsősorban az élelmiszer-, és vegyi termék-gyártás, valamint a fémfeldolgozás - növekedése is lassulhatott.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet