BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb autóipari beszállítók jöhetnek Magyarországra

A dél-koreai vállalatok hozzájárulhatnak ahhoz, hogy tovább növekedjen a magyar autóipar - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Szöulban, miután tárgyalt Jun Bjung Sze dél-koreai külügyminiszterrel.

2014. november 27. csütörtök, 07:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szijjártó - aki az Orbán Viktor miniszterelnök vezette delegáció tagjaként látogatott az ázsiai országba - a magyar-dél-koreai gazdasági együttműködésről szólva kifejtette: a két ország céljai egybevágnak, hiszen a szöuli kormány gazdaságfejlesztési terve alapján a közepes méretű koreai vállalkozások külföldi beruházásait nagy mértékben próbálják ösztönözni.

Nekünk pedig az az érdekünk, hogy ezek a vállalatok minél nagyobb számban Magyarországra jöjjenek, hiszen ezek csúcstechnológiát képviselnek mind az autóiparban, mind az elektronikában - mondta a miniszter. A koreai közepes méretű vállalatok kifejezetten hasznosak a beszállítói bázis kiszélesedésére. A tárcavezető szerint több beruházásról is folyamatosak a tárgyalások. Közös terv, hogy a közeljövőben a V4-ek és Dél-Korea egy miniszterelnöki, elnöki csúcstalálkozót rendezzen.

Orbán dél-koreai üzleti vezetőkkel kezd

Megkezdte dél-koreai tárgyalásait csütörtökön Orbán Viktor miniszterelnök, a kormányfő a hivatalos látogatás első napján üzleti vezetőkkel folytat megbeszélést lehetséges magyarországi befektetésekről.

A magyar kormányzati és üzleti delegáció élén érkező Orbán helyi idő szerint csütörtök reggel Szöulban tárgyalt a Hyundai autógyár vezetésével, délután pedig a KDB Bank és a Hankook gumiabroncsgyártó vezetőivel egyeztet.

Pénteken Orbánt fogadja Pak Gun Hje dél-koreai elnök.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet