BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: Legalább ötmillió adófizető a cél

Orbán Viktor szerint Európának megvan az esélye arra, hogy a következő öt évre megválasztott vezetéssel olyan politikát indítson meg, amellyel ismét tartósan sikeressé válhat a kontinens.

2014. november 27. csütörtök, 10:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányfő csütörtökön Szöulban, a magyar tanszéket is működtető Hankuk Egyetemen tartott előadást Európa helyzetéről, jövőjéről, valamint a geopolitikai kihívásokról Magyarország és Európa egy változó világban címmel.

Bízik az európai vezetőkben

Szavai szerint a következő öt évre megválasztott és már hivatalba lépett európai vezetéssel a kontinensnek esélye van arra, hogy visszaszerezze versenyképességét, gazdasági növekedését és helyét a világgazdaságban.

Az Európa előtt álló geopolitikai kihívásokról szólva Orbán Viktor hangsúlyozta: ezekre higgadt, nyugodt választ kell adni. Kitért az ukrán válságra, amellyel kapcsolatban megismételte: \"hisszük, kell lennie valaminek Oroszország és Magyarország között\", ez pedig a szuverén Ukrajna.

Kérdésre érintette a bevándorlás ügyét is, amelyet újfent bírált, meggyőződése ugyanis, hogy az európai demográfiai problémát - ami \"tiltott témának\" számít a \"politikai korrektség\" európai filozófiája szerint - jó családpolitikával kell orvosolni, nem pedig bevándorlással.

Legalább 5 millió adófizető legyen

Dél-koreai hivatalos látogatásának fontosságát kiemelve a miniszterelnök megjegyezte, hogy öt miniszter és több mint száz üzletember jött vele Budapestről Szöulba annak érdekében, hogy még magasabb szintre emeljék a magyar-dél-koreai kapcsolatokat.
Hallgatósága előtt kormányát patrióta kabinetként jellemezte, amely - sorolta - keresztény, nemzeti, demokratikus, és a munkaalapú társadalom kialakítására törekszik.

Beszélt arról is, hogy 2010 óta újjászervezték a gazdaságot, az eredmények között említve, hogy ma már 4,1 millió adófizető van Magyarországon, ám a cél, hogy legalább 5 millió legyen.

Orbán Viktor egyúttal a résztvevők figyelmébe ajánlotta - a német gazdasághoz erősen kapcsolódó - Közép-Európát mint a következő nyolc-tíz évben az EU növekedési motorját.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet