BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszprém megyében is megjelent a kéknyelv-betegség

Veszprém megyét is érintik azok az intézkedések, amelyek a kérődző állatokat megbetegítő kéknyelv-betegség Csongrád megyei megjelenése miatt léptek életbe - tájékoztatta a Veszprém Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság vezetője pénteken az MTI-t.

2014. október 17. péntek, 15:58

Fotó: Napi Gazdaság / Hornyák Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közlemény szerint a kéknyelv-betegség hazai megjelenése miatt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) 150 kilométeres sugarú körben védő- és megfigyelési zónát jelölt ki. A zóna területéről kéknyelvűségre fogékony állatot kiszállítani vagy azt oda beszállítani csak állatorvosi engedéllyel lehet. Az intézkedés Veszprém megye 23 dél-keleti településére is kiterjed.

A szúnyogok által terjesztett vírusos betegségre a szarvasmarha, a juh és a kecske, valamint a vadon élő kérődzők fogékonyak. A kéknyelv-betegséget terjesztő vírus az emberi egészségre ártalmatlan. Az emberre az esetlegesen fertőzött állatokból előállított élelmiszerek sem jelentenek veszélyt - ismertették a közleményben.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet