BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bekérették a külügybe az amerikai ügyvivőt

Bekérették a Külgazdasági és Külügyminisztériumba (KKM) André Goodfriendet, az Egyesült Államok magyarországi ideiglenes ügyvivőjét pénteken - közölte Fülöp Judit, a tárca sajtófőnöke az MTI érdeklődésére.

2014. október 17. péntek, 13:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországnak és az Egyesült Államoknak is az az érdeke, hogy minden korrupciógyanús esetre fény derüljön, és minden ilyen esetet megfelelő alapossággal, átláthatóan és a törvényeknek megfelelően vizsgáljanak ki - közölte Fülöp Judit.

Ezért a KKM azt várja az Egyesült Államok kormányától, hogy bocsássa rendelkezésre azokat a hiteles információkat, amelyek korrupciógyanús esetekre utalnak; emiatt kérették be az amerikai ügyvivőt a minisztériumba.

A budapesti amerikai nagykövetség csütörtökön azt közölte, hogy \"bizonyos magyar magánszemélyekről\" úgy találták, nem jogosultak a belépésre az Egyesült Államokba, ugyanis \"hiteles információ áll rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy ezek a személyek korrupciós cselekményekben vesznek részt vagy azokból hasznot húznak\". A magánélet védelmét célzó amerikai törvények miatt a neveket azonban nem adhatják ki.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet