BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dolgoznak már az új banktörvényen

A Nemzetgazdasági Minisztérium és az Igazságügyi Minisztérium bevonásával megkezdődött a fair bankrendszer megteremtéséről szóló törvény kidolgozása - mondta Répássy Róbert kedden a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

2014. október 7. kedd, 07:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jogszabályban új alapokra helyezik a fogyasztási kölcsönök folyósításának feltételeit, mert a jelenlegi szabályok mellett a bankok tisztességtelen szerződési gyakorlatot folytattak - közölte az igazságügyi tárca államtitkára.

A törvény kidolgozásába bevonják a Magyar Nemzeti Bankot (MNB) és a Bankszövetséget is - tette hozzá.

Azt akarják elérni, hogy az ausztriaihoz vagy a németországihoz hasonló fogyasztóvédelmi szabályok vonatkozzanak a Magyarországon működő bankokra is, és ennek érdekében erősíteni kívánják az MNB pénzügyi felügyeleti szerepét is - fűzte hozzá.

A törvénytervezet már a jövő heti kormányülésen szóba kerülhet - mondta Répássy Róbert.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet