BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Város Mindenkié: az aktivisták elfoglaltak egy budapesti épületet

A Város Mindenkié (AVM) csoport aktivistái és szimpatizánsai az AVM szombati közleménye szerint elfoglaltak egy közel húsz éve üresen álló épületet Budapesten.

2014. szeptember 27. szombat, 18:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A civil szervezet arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a VI. kerületi Benczúr utcai épület egy offshore cég tulajdonában áll. A házban mintegy hatvan aktivista van, akik azt szeretnék megmutatni, hogy milyen lehetőségek rejlenek egy üres épület hasznosításában - írták, hozzátéve: az épületben előadásokat tartanak és zenélnek.

Az AVM közölte: céljuk, hogy felhívják a közvélemény és a döntéshozók figyelmét arra, hogy ma Magyarországon a lakosság jelentős része lakhatási gondokkal küzd, valamint arra a több százezer üresen álló ingatlanra, amelyek nagy részét közpolitikai intézkedésekkel megfizethető bérlakássá lehetne alakítani. Megjegyezték: az önkormányzati választások közeledtével különösen fontosnak tartják felhívni a figyelmet erre a kérdésre.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet