BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lecsapott a NAV az adócsalókra

Nem fizették meg a 217 millió forint jövedéki adót a feldolgozásra váró dohány után, amelyre titkos nyomozás és nemzetközi együttműködés eredményeként találtak rá a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói.

2014. szeptember 5. péntek, 09:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAV pénteken az MTI-vel közölte: csaknem 17,5 tonna vágott dohányt és mintegy 20 tonna szárított dohánylevelet tároltak egy budapesti és egy vecsési raktárban.

A pénzügyi nyomozók a vecsési raktárban 800 kartondoboz, míg a budapesti raktárban 400 doboz vágott dohányt és szárított dohánylevelet találtak. Emellett megtalálták a csomagoláshoz szükséges 65 ezer kartondobozt is. Az elkövetők röntgengéppel tesztelték, mit láthatnak majd a vámosok a csomagokból - emelte ki a NAV a közleményben.

A gyanú szerint az egymással rokoni viszonyban lévő elkövetők feltehetően a lengyel piacra szánták a Bulgária területéről származó dohányt.

A magyarországi nyomozással párhuzamosan Lengyelországban már folyik egy büntetőeljárás, amelynek során egy cigarettagyártó gépsort és 92 tonna vágott dohányt foglalt le - írja a NAV.

Az elkövetésben résztvevő személyek közül egy férfi előzetes letartóztatásban van, társa még szökésben van - olvasható az adóhatóság közleményében.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet