BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már Svájc sem nő tovább

Stagnált a svájci gazdaság a második negyedévben az előző három hónappal összevetve.

2014. szeptember 2. kedd, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svájci gazdasági államtitkárság (SECO) keddi bejelentése szerint a GDP éves szinten 0,6 százalékkal nőtt a június végével záródott három hónapban. Elemzők 1,7 százalékos bővülésre számítottak. Az idei első negyedévben a GDP jóval nagyobb ütemben, 2,1 százalékkal nőtt.

A svájci központi bank elnöke a minap azt mondta, hogy a jegybank legközelebbi, szeptemberi ülésén várhatón rontanak a svájci gazdaság bővülésével kapcsolatos előrejelzésen a makrogazdasági és a geopolitikai kockázatok növekedése miatt. A svájci jegybank egyelőre 2 százalék körüli idei GDP-növekedést vár.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet