BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliárdért jönnek Budapestre a Red Bull repülői

Újra lesz Red Bull Air Race Futam Budapesten -a cél érdekében 5,5 milliárdot áldoz a kormány. Ebből a pénzből három évi futam jogdíja jön ki, az első versenyt 2015-ben rendezhetik a magyar fővárosban.

2014. augusztus 18. hétfő, 12:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2009-es augusztus 20-i Red Bull Air Race óta nem rendeztek futamot Magyarországon, 2010-es rendezvényt épp az akkor hatalomra került Orbán-kormány fúrta meg, ugyanis a biztonsági okokra hivatkozva az akkori futamot lemondták. A Red Bull háza táján sem volt minden rendben, ugyanis a budapesti után még több futamot lemondtak, így maga a versenysorozat  is pihenőre ment - átmenetileg. A hároméves szünet után az idén indult új útjára a versenysorozat - még magyarországi megálló nélkül.

Úgy néz ki, hogy idehaza is kezdenek megoldódni a 2010-ben nem részletezett biztonsági problémák, ugyanis a futamot a kormány immár közpénzzel - évi hatmillió euróval, vagyis mintegy 1,8 milliárd forinttal támogatja 2015-2017 között - ez derül ki a Magyar közlönyben a múlt héten megjelent kormányhatározatból.

Az évi hatmillió eurót azaz évi mintegy 1,8 milliárd forintot az állami többségi tulajdonban levő Hungaroring Zrt. fizeti majd ki a jogtulajdonosnak - az ehhez szükséges pénzt a fejlesztési miniszternek kell biztosítania a következő évek költségvetéseiben - olvasható a kormány határozatában. A 2015-2017 közötti három évre így a költségvetésből mintegy 5,5 milliárd forintot kell kifizetni a rendezésre - legalább is a mai euróárfolyamon számolva.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet