BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy probléma, hogy sok az almánk

Válságtanácskozást tartottak a szaktárcánál, mert a vártnál jobb az almatermés - írja a Napi Gazdaság című napilap.

2014. augusztus 14. csütörtök, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Válságtanácskozást tartottak szerdán a Földművelésügyi Minisztériumban a vártnál jobb, mintegy 800 ezer tonnára becsült hazai almatermés értékesítési és feldolgozási problémái miatt - írja a Napi Gazdaság csütörtöki számában.

A napilap cikke szerint a termelők a göngyölegbeszerzési és a be nem takarítási támogatás, illetve az iskolagyümölcs-program kiterjesztésének javaslatával érkeztek a megbeszélésre.

A problémát az okozza, hogy a vártnál jóval nagyobb volt a termés itthon és a régióban, ezért csökkentek a felvásárlási árak, a feldolgozási kapacitások is szűkösek a terméshez képest - írja a lap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet