BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerdai viharok: több mint kétszáz riasztás volt

Kidőlt fák, leszakadt ágak és a hirtelen lezúdult eső miatt több mint 230-szor riasztották a tűzoltókat a szerda délután kezdődött viharokkal összefüggésben - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője. Hajdu Márton szerint az elmúlt tíz nap viharai és nagy esőzései miatt már csaknem 900 alkalommal kellett beavatkozniuk

2014. augusztus 7. csütörtök, 08:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerda délutántól több mint száz helyen kidőlt fák és leszakadt faágak, csaknem száz esetben a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt kellett beavatkozniuk. Mindezek több helyen nehezítették a közlekedést is.

A tűzoltóknak sok munkájuk volt Budapesten, Érden, Veresegyházon és Debrecenben. A Hajdú-Bihar megyei megyeszékhelyen egy szakközépiskola pincéjét öntötte el a víz. Mezőkövesden pedig egy kórház tetejét bontotta meg a szél. Emellett mintegy 20 épületkárnál kérték a tűzoltó segítségét.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez csütörtök reggel eljuttatott veszélyjelzése szerint csütörtökön is többfelé várható heves esőzés.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet