BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír: továbbra sem kapunk pénzt Brüsszelből

A magyar kormány egyetlen számlát sem küldött el Brüsszelnek április óta – írja a 444.hu.

2014. július 22. kedd, 08:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság továbbra is vizsgálja a magyar intézmények átalakítását, és fenntartja magának a jogot, hogy ha kapna számlát, akkor azt ne fizesse ki - olvasható a 444.hu-n, mely szerint pontosan ott tartunk mint áprilisban.

A hírportál szerint immár három hónap telt el azóta, hogy a magyar kormány számlát küldött az EU-nak, így mint írják, \" most már nem csupán formai szempontból van probléma, hanem a gyakorlati működés szintjén is. Ha nem lenne baj, akkor legkésőbb július közepén le kellett volna adnia Magyarországnak az elmúlt hónapokban összegyűlt kifizetési kérelmeket.\"

A hivatalos brüsszeli álláspont szerint a magyar fél ha akar, akkor küldhet ki számlát, és a bizottságnak 60 napja lesz eldönteni, hogy kiegyenlítik-e ezeket. \"Úgy tűnik azonban, hogy a mostani állás szerint nem egyenlítenék ki. Erre onnan lehet következtetni, hogy a magyar kormány már kiküldte volna a második negyedév számláit, ha nem félnének a visszautasítástól\" - olvasható a 444.hu-n. Ugyanakkor felfüggesztés a szó EU-jogi értelmében továbbra sincs, csak éppen nem jön pénz az EU-tól.

További részleteként kattintson!

Economx
Economx

Ez is érdekelhet