BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: új korszak jön a devizahitelesek számára

Orbán Viktor miniszterelnök szerint a devizahitelek ügyében elfogadott kormányzati akciótervvel új korszak veheti kezdetét: a tisztességtelen bankok után eljöhet a fair bankok ideje.

2014. június 27. péntek, 08:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormányfő Brüsszelből, az európai uniós csúcstalálkozó helyszínéről nyilatkozott pénteken telefonon a Kossuth Rádió 180 perc című műsorának.

Elmondta, hogy a devizahitelesek megsegítése érdekében a kormány egy több lépésből álló akciótervet fogadott el. Ennek első része a Kúria ítéletének átvezetése a jogrendszerbe, az erről szóló jogszabályjavaslatot még pénteken benyújtják. Ezt követően, szeptemberben születhet törvény arról, hogyan kell elszámolniuk egymással a bankoknak és az ügyfeleknek. Végül pedig - remélhetőleg az év végéig - megszületik majd a devizahitelek kivezetéséről szóló jogszabály, és ez, a kölcsönök kötelező forintra váltása jelent majd teljes körű megoldást a hiteleseknek - ismertette a menetrendet Orbán Viktor.

A miniszterelnök szavai szerint mindezzel egy új korszak veheti kezdetét, \"eljöhet a fair bankok ideje\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet