BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma megalakul a harmadik Orbán-kormány

Ma alakul meg a harmadik Orbán-kormány. A minisztereket Áder János köztársasági elnök nevezi ki reggel a Sándor-palotában, majd a kabinet miniszterei hamarosan esküt tesznek az Országgyűlés előtt.

2014. június 6. péntek, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országgyűlésben délelőtt 11-kor kezdődő, egyórásra tervezett plenáris ülésen felszólal Orbán Viktor miniszterelnök, majd esküt tesznek harmadik kormánya tagjai.

A kabinetben Semjén Zsolt tárca nélküli miniszter, Pintér Sándor belügyminiszter, Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere, Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, Hende Csaba honvédelmi miniszter, Trócsányi László igazságügyi miniszter, Navracsics Tibor külgazdasági és külügyminiszter, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter, Lázár János pedig a Miniszterelnökséget vezető miniszter lesz.

Az alaptörvény értelmében a minisztereket a kormányfő javaslatára a köztársasági elnök nevezi ki. A kormány a tárcavezetők kinevezésével alakul meg.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet