BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli ülés az újabb fideszes törvénymódosító miatt

Rendkívüli ülésen tárgyalja hétfőn a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége a kormánypártok által az Országgyűlés elé terjesztett, a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásáról, valamint a választási eljárásról szóló törvénymódosító javaslatot.

2014. május 31. szombat, 21:05

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Riz Levente (Fidesz-KDNP), a BÖSZ elnöke, a XVII. kerület polgármestere az MTI-hez eljuttatott szombati közleményben üdvözölte a törvénymódosítási javaslatot, amely álláspontja szerint a budapestiek számára erősebb érdekérvényesítést, átláthatóbb és olcsóbb képviseleti rendszert tesz lehetővé azáltal, hogy a Fővárosi Közgyűlés tagjai többségében a közvetlenül megválasztott kerületi polgármesterek lesznek. A testület munkája így ősztől sokkal inkább a budapestiek, mintsem a pártérdekek mentén alakulhat - tette hozzá.

Az önkormányzati érdekképviselet vezetője szerint az egyes városrészek problémái megoldásában és fejlesztési terveik megvalósításában a kerületek között az eddiginél jóval összehangoltabb, hatékonyabb munka kezdődhet, az összbudapesti ügyekben pedig a főváros és a kerületek vezetése között szoros együttműködésben születhetnek meg a döntések. Ez megegyezik a 2011-ben alakult Budapesti Önkormányzatok Szövetségének céljaival is - emelte ki Riz Levente.

A Fidesz pénteken azt javasolta, hogy már az őszi választáson a Fővárosi Közgyűlésben a kerületi polgármesterek és a kompenzációs listáról bekerült képviselők foglaljanak helyet. A kompenzációs listára főpolgármester-jelöltek és polgármesterjelöltek kerülhetnek fel, mégpedig azoké a szervezeteké, amelyek legalább 12 kerületben polgármester-jelöltet tudtak állítani.

Az Alkotmánybírósághoz és az ombudsmanhoz fordul az MSZP a fővárosi választási rendszert átalakító fideszes javaslat miatt - közölte Horváth Csaba, a párt fővárosi frakcióvezetője szombaton Budapesten, az MSZP választmányi ülése után. A DK még pénteken jelezte, az Alkotmánybírósághoz fordul, ha a törvénymódosítás életbe lép.

Economx
Economx
Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet