BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több megyében már másodfokú riasztás van érvényben

Több dunántúli megyében már másodfokú riasztást adtak ki a viharos erősségű szél miatt.

2014. május 14. szerda, 18:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda kora este az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Fejér, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megye járásaira adták ki a narancssárga riasztást. Ezeken a területeken a következő órákban akár az óránkénti 90 kilométeres erősséget meghaladó széllökések is lehetnek.

Emellett csaknem az egész országban elsőfokú riasztás van érvényben nemcsak az erős szél, hanem a jelentős mennyiségű csapadék miatt is. Eközben csaknem az egész országban elsőfokú riasztások vannak érvényben nemcsak az erős szél, hanem a jelentős mennyiségű csapadék, illetve a várható heves zivatarok miatt is.

Az éjfélig szóló veszélyjelzés szerint csak Nógrád megyében nincs érvényben semmilyen figyelmeztetés, illetve riasztás.

A meteorológiai szolgálat azt írta: kis valószínűséggel a keleti megyékben előfordulhat egy-egy zivatar. Emellett országszerte tovább erősödik az északi szél, és éjfélig a Dél-Alföldön területi átlagban 15-20 milliméternél is több eső várható.

Az előrejelzés szerint éjszaka a legalacsonyabb hőmérséklet 6 -12 Celsius-fok között alakul.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet