\"Ha az Európai Unió a Krím elfoglalása miatt gazdasági szankciókat vezet be Oroszország ellen, a magyar diplomácia nagyon kellemetlen helyzetbe kerül. Biztosan számítani lehet az Egyesült Államok növekvő politikai nyomására is. Az amerikaiak eddig is kritikusan szemlélték a paksi atomerőmű bővítéséről aláírt szerződést, és most, hogy az orosz hadsereg elfoglalta Krímet, nagy a valószínűsége annak, hogy Washingtonban az eddiginél magasabb körök is foglalkozni fognak a kérdéssel\" - mutat rá Lékó István, a konzervatív lap főszerkesztője.
A szerző szerint a magyar kormány most csak abban bízhat, hogy az Európai Unió, elsősorban Németország, végül mégiscsak megegyezik Oroszországgal, és a kemény oroszellenes brüsszeli szankciókat nem fogják alkalmazni, mert akkor Orbánnak az orosz kormánnyal megkötött szerződéssel tennie kell valamit. \"A kérdés az, hogy lehetséges-e ez érzékeny gazdasági veszteségek nélkül\" - zárja írását a Lidové Noviny főszerkesztője.
