BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán csapdában

Az oroszok ukrajnai beavatkozása következtében csapdába került Orbán Viktor azzal, hogy Moszkvával írt alá szerződést a paksi atomerőmű bővítéséről - állítja a Lidové Noviny című cseh napilap az Oroszok a Krímben és Pakson, Orbán csapdában című írásában szerdán.

2014. március 5. szerda, 12:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"Ha az Európai Unió a Krím elfoglalása miatt gazdasági szankciókat vezet be Oroszország ellen, a magyar diplomácia nagyon kellemetlen helyzetbe kerül. Biztosan számítani lehet az Egyesült Államok növekvő politikai nyomására is. Az amerikaiak eddig is kritikusan szemlélték a paksi atomerőmű bővítéséről aláírt szerződést, és most, hogy az orosz hadsereg elfoglalta Krímet, nagy a valószínűsége annak, hogy Washingtonban az eddiginél magasabb körök is foglalkozni fognak a kérdéssel\" - mutat rá Lékó István, a konzervatív lap főszerkesztője.

A szerző szerint a magyar kormány most csak abban bízhat, hogy az Európai Unió, elsősorban Németország, végül mégiscsak megegyezik Oroszországgal, és a kemény oroszellenes brüsszeli szankciókat nem fogják alkalmazni, mert akkor Orbánnak az orosz kormánnyal megkötött szerződéssel tennie kell valamit. \"A kérdés az, hogy lehetséges-e ez érzékeny gazdasági veszteségek nélkül\" - zárja írását a Lidové Noviny főszerkesztője.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet