BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szakszervezettel tárgyalt az Emmi

Az egészségügyet sújtó migrációról és a béremelésről kezdett tárgyalásokat az egészségügyi államtitkárság és a Magyarországi Munkavállalók Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (MSZ EDDSZ) - jelentette be közös sajtótájékoztatón ma a tárgyalásokat vezető Beneda Attila helyettes államtitkár és Cser Ágnes elnök.

2014. február 20. csütörtök, 12:05

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Beneda Attila a vártnál konstruktívabbnak minősítette a tárgyalást, amelynek során egyetértettek abban, hogy a migráció megakadályozására a perspektivikus bérrendezés \"közös gondolat\". Beneda megemlítette: a migráció hatásának ellensúlyozására már mintegy 40 szakközépiskolában újraindult a szakképzés, amelyben jelenleg már 2300 fő vesz részt.

A szakorvos képzésben pedig több mint 1700 rezidens pályázott a négy ösztöndíjra, vállalva, hogy a képzés után öt évig itthon dolgozik. Előrelépésnek tartotta, hogy a szakdolgozók kötelező továbbképzései közül egyet ingyenessé tettek.

Cser Ágnes pozitívumként kiemelte, hogy végre tárgyalhattak az évek óta sztrájkkövetelésként megfogalmazott szakszervezeti javaslatokról. Megemlítette, sajnálatos, hogy az elindult bérfejlesztésekből a gazdasági, technikai, műszaki terület szakdolgozói kimaradtak, ezért indítványozták, hogy ebben a körben is mérlegelje a kormány az igazságosabb bérpótlék lehetőségét.

A szakszervezet kezdeményezte, hogy a szociális ágazat szakképzett egészségügyi dolgozóinak bérezését is vizsgálja meg a kormányzat, miután ők kimaradtak az egészségügyi bérfejlesztésből. Az érdekképviselet szerint a szakdolgozók a bérpótlékos bérfejlesztéssel még mindig elmaradnak az őket megillető jövedelemtől, ezért szorgalmazzák, hogy a kötelező kamarai tagdíjukat a költségvetés vállalja át.

Az MSZEDDSZ kezdeményezi,  hogy mérjék fel az egészségügyben dolgozók egészségügyi állapotát, és az eredményeket felhasználva állapítsák meg, hogy milyen egészségügyi szolgáltatásokkal lehetne ezen javítani.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet